Kamera on-line

Pojadą na olimpiadę do Los Angeles

Sukces niepełnosprawnych

Kolejny sukces uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu. Podopieczni placówki wezmą udział w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles, które odbędą się w 2015 roku. Nasz powiat będą reprezentowali: Elżbieta Kasprzyk i Adam Sobiech w pływaniu oraz drużyna piłki nożnej dziewcząt.

Wcześniej grupa uczniów pojechała na letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych do Bydgoszczy, o których szeroko rozpisywały się ogólnopolskie media. Po nich zdobywcy złotych medali wzięli udział w losowaniu, po którym szczęście uśmiechnęło się do naszych reprezentantów. Efektem będzie udział w międzynarodowej reprezentacji olimpiad w Los Angeles. Warto podkreślić, że w Bydgoszczy gościła grupa 70 zawodników. Każdy brał udział w 10 dyscyplinach.

- To sukces całej drużyny oraz wszystkich nauczycieli, którzy znakomicie przygotowali uczniów do tych prestiżowych zawodów – podkreśla Ewa Hałambiec, dyrektor Olimpiad Specjalnych i nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych z os. Kłodnica. Ewa Hałambiec od lat znana jest ze swej działalności na polu pomocy osobom niepełnosprawnym.

Dziś (27.10) uczniowie swoje medalowe trofea przywieźli do starostwa, by pochwalić się nimi włodarzom powiatu.

- Informację o sukcesie przyjęliśmy z ogromną radością, a wiemy przecież, jak długo i ciężko pracuje się nad sobą, by pokonywać własne słabości – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która przyjechała do Bydgoszczy, by kibicować naszym uczniom.

- To nie tylko sukces indywidulany, ale w istocie całej grupy, która miała okazję gościć na tym wyjątkowym, sportowym wydarzeniu – dodał wicestarosta Józef Gisman.  

Który medal najbardziej cieszy? – Chyba ten ostatni, a potem każdy następny – śmiał się Remigiusz Nawrot, nauczyciel z Zespołu Szkół Specjalnych.

Naszej drużynie życzymy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki!

Olimpiady1.jpeg

Olimpiady2.jpeg

Olimpiady3.jpeg

Olimpiady4.jpeg

Olimpiady5.jpeg

olimpiady6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera