Drogowcy zabierają się za al. Lisa

Rusza ostatni etap remontu

Niespełna milion zł będzie kosztował remont ostatniego, czwartego odcinka al. Lisa w Kędzierzynie-Koźlu. PZD podpisuje właśnie umowę na modernizację wyeksploatowanej drogi. Oznacza to, że robotnicy pojawią się  tam na początku przyszłego tygodnia. Finał prac prawdopodobnie w listopadzie.

Zmotoryzowanych czekają utrudnienia w ruchu, jednak nie będą one znaczące.

- Remontowany odcinek alei zostanie całkowicie wyłączony z ruchu, kierowcy będą poruszali się dwupasmowym, wyremontowanym wcześniej fragmentem. Prosimy zatem zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie – tłumaczy Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Inwestycja obejmuje 600 metrów jezdni od ul. Krzywoustego do ul. Wojska Polskiego na os. Piastów.

Pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, a podłoże zostanie dodatkowo wzmocnione. Drogowcy położą też krawężniki i chodnik. Al. Lisa jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w powiecie, prowadzi do licznych firm i zakładów chemicznych.

Powiat realizuje inwestycję w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W sumie wszystkie etapy modernizacji pochłoną ponad 3 mln zł.

Foto z archiwum.

Lisa1.jpeg