Kamera on-line

Powiat otworzył nowoczesny oddział neurologiczny

W Kędzierzynie-Koźlu będą leczyć udary mózgu

W kozielskim szpitalu uruchomiony został oddział neurologiczny z pododdziałem leczenia udarów. To istotnie zwiększyło bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców tej części Opolszczyzny. Do tej pory chorzy wożeni byli do Opola, teraz uzyskają fachową pomoc w Kędzierzynie-Koźlu. Budowa oddziału kosztowała 1 mln 400 tys. zł, poza tym starostwo przekazało dodatkowe 400 tys. zł na wyposażenie neurologii w niezbędny sprzęt.

Część oddziału jest monitorowana, tak by objąć pacjentów jak najlepszą opieką medyczną i w razie potrzeby bardzo szybko zareagować. Neurologia mieści się w nowym skrzydle szpitala, została przeniesiona z Kędzierzyna. W Koźlu znajduje się m.in. rezonans potrzebny do diagnostyki chorych. Szpital na przenosinach zaoszczędzi, ponieważ do tej pory pacjentów wożono właściwie z jednej do drugiej części miasta, czyli około 8 km.

- Od teraz nie tylko nasi mieszkańcy, ale także z innych stron województwa będą mogli skorzystać z kompleksowej opieki lekarskiej – mówiła podczas otwarcia starosta Małgorzata Tudaj, która bezpośrednio nadzorowała prace przy budowie nowego oddziału.

- Przenosiny neurologii to element naszej strategii, tak by wszystkie oddziały szpitalne znajdowały się w Koźlu, gdzie mamy do dyspozycji wszelką aparaturę diagnostyczną – zaznacza Marek Staszewski, dyrektor SP-ZOZ.

- To jedna z wiodących placówek medycznych na Opolszczyźnie, cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem – podkreślił z kolei Roman Kolek, wicemarszałek województwa.   

W Koźlu dostępne jest nie tylko całodobowe laboratorium, ale również tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny. Szpital ściśle współpracuje z sąsiadującą Polsko-Amerykańską Kliniką Serca.

Neurologię otwarto 29 października w Światowy Dzień Udaru Mózgu. Tworzą ją cenieni specjaliści. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz powiatowych oraz personel, który na co dzień będzie dbał o jakość świadczonych usług. Zgodnie podkreślono, że powiatowa jednostka może teraz z powodzeniem konkurować z innymi tego typu oddziałami. Uroczystość uświetnił występ podopiecznych kędzierzyńskiej szkoły muzycznej, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Koźlu.   

Zobacz materiał TVP

AL

neurologia3.jpeg

neurologia6.jpeg

neurologia5.jpeg

neurologia2.jpeg

neurologia1.jpeg

neurologia7.jpeg

neurologia4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera