Kamera on-line

Uroczyste obchody Dnia Białej Laski

Okazja, by podziękować za aktywność

Osoby niewidome oraz niedowidzące miały swoje święto. Była okazja, by podziękować wszystkim członkom koła w Kędzierzynie-Koźlu. Tutejszy oddział Polskiego Związku Niewidomych znany jest ze swej aktywnej działalności. W liście starosta Małgorzata Tudaj podkreśliła, że osoby niewidome i słabowidzące są wśród nas i mają takie samo prawo żyć jak inni mieszkańcy – bez ograniczeń, bez marginalizacji, a przede wszystkim bez wykluczenia.

Żyjemy w czasach, w których technika rozwija się w tempie niesamowitym, jest waszym sprzymierzeńcem, pozwala coraz bardziej eliminować bariery, na które się natykacie – zaznaczyła starosta Tudaj.

W imieniu zarządu powiatu podziękowania, kwiaty oraz upominki na ręce prezesów koła przekazał Adam Lecibil, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

Odbieracie świat innymi zmysłami, posiadacie tę niezwykłą wrażliwość na rzeczy nieuchwytne dla innych, a to wielka wartość, macie przez to wiele do zaoferowania – mówił Lecibil.

Łucja Iłowska oraz Jerzy Słowik zaprezentowali przybyłym sprawozdanie z rocznej działalności kędzierzyńskiego koła, wręczyli specjalne tabliczki z podziękowaniami oraz kwiaty. Prezesi podziękowali m.in. władzom powiatu za wspieranie inicjatyw, które ukierunkowane są na rozwój osób niewidomych.

dzień białej laski1.jpeg

dzień białej laski2.jpeg

dzień białej laski3.jpeg

dzień białej laski4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera