Kamera on-line

Dzieciaki mają nowy, bezpieczny plac zabaw

Na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu otwarto nowy plac zabaw. Udało się go wybudować dzięki pieniądzom pochodzącym z budżetu państwa w ramach programu „Radosna szkoła” oraz starostwa powiatowego.

- Bardzo istotna jest praca ruchowa z uczniem niepełnosprawnym, dlatego wierzę, że ten plac będzie wam długo służył i przyda się podczas codziennej rehabilitacji – zaznaczyła Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  

Napłynęła do nas jeszcze jedna znakomita informacja, w przyszłym roku kompleksowo remontowany będzie dach naszego budynku – mówiła z kolei Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

Plac zabaw spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa, posiada amortyzowaną nawierzchnię, a najmłodsi mają do dyspozycji zjeżdżalnię, huśtawki, ściankę wspinaczkową, zjazd strażacki, piramidę, most linowy oraz bujaki na sprężynie. Do tego doszedł estetyczny teren zielony wraz z ławkami. Nowy plac zabaw kosztował 123 tys. zł.

Inwestycja wpisuje się w cały szereg zadań przeprowadzonych w placówkach oświatowych w 2014 roku. Z początkiem roku oddano do użytku kilka nowoczesnych pracowni dla uczniów, a w ostatnich miesiącach termomodernizowano budynki szkół ponadgimnazjalnych, co spowoduje znaczące oszczędności energetyczne.

W otwarciu uczestniczyli samorządowcy, nauczyciele, dyrekcja, wychowankowie placówki, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Opolu oraz inspektor nadzoru budowlanego.

AL

plac1.jpeg

plac2.jpeg

plac3.jpeg

plac4.jpeg

plac5.jpeg

plac6.jpeg

plac7.jpeg

plac8.jpeg

×

Zapisz się do newslettera