Kamera on-line

Onkologia coraz bliżej. Będzie przy Judyma

W Kędzierzynie-Koźlu powstanie placówka zamiejscowa Wojewódzkiego Centrum Onkologii. Wczoraj (5.11) odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie. W kozielskim szpitalu ze starostą Małgorzatą Tudaj oraz dyrektorem Markiem Staszewskim spotkał się dr Wojciech Redelbach, szef Opolskiego Centrum Onkologii. Zaproszeni zostali również ordynatorzy oddziałów lecznicy. Wiadomo, że filia OCO ma powstać w kędzierzyńskim szpitalu. Wczorajsza wizyta przeniosła się więc do budynku przy ul. Judyma, gdzie uzgadniano szczegóły przedsięwzięcia.

- Nasz partner chce od nas dzierżawić pomieszczenia, tak by mógł tam powstać ośrodek dzienny – tłumaczy Marek Staszewski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

- Od przyszłego roku polepszy się dostęp do usług onkologicznych w naszym powiecie, choć warto podkreślić, że nasz szpital już teraz wykonuje niektóre zabiegi z tym związane – zaznacza Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Obecnie mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla często z konieczności jeżdżą do ośrodka w Gliwicach, bo tam mają bliżej niż do Opola – powiedział NTO wicemarszałek Roman Kolek.

Od przyszłego roku wchodzi w życie tzw. pakiet onkologiczny, który ograniczy możliwość wykonywania świadczeń przez kozielski szpital, jeśli ten nie będzie ich prowadził w sposób zorganizowany, np. posiadając specjalistyczną poradnię dla chorych na raka.

Placówki zamiejscowe będą działały na takiej zasadzie, że pacjent przejdzie w nich tzw. diagnostykę pogłębioną, a dopiero potem, w przypadku potwierdzenia raka, przyjedzie do naszego centrum – mówi NTO dr Wojciech Redelbach.  

Link: Przeczytaj materiał NTO

Foto: szpital przy Judyma w Kędzierzynie

szpital w Kędzierzynie.jpeg

×

Zapisz się do newslettera