Kamera on-line

Jubileusz ludzi wielkiego serca

Od 95 lat pomagają potrzebującym

Idea honorowego krwiodawstwa propagowana jest od lat, ale tak właściwie dzięki działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża hasło „Oddając krew – darujesz życie”, upowszechniło w ludziach znaczenie dzielenia się tym życiodajnym płynem.  W tym bardzo dużą zasługę ma nasz rejonowy oddział PCK, który znany jest ze swej aktywności na tym polu i nie tylko, bo Polski Czerwony Krzyż to także wszelkiego rodzaju akcje pomocy dla najuboższych.

W sobotę (8.11) podczas uroczystej gali 95-lecia PCK oraz Dni Honorowego Krwiodawstwa nagrodzono zasłużonych oraz dziękowano za wieloletnią współpracę.

- Kiedy widzimy wolontariuszy PCK - pomagamy, bo wiemy, że nasze dary trafiają we właściwe ręce. Nie ma dnia byśmy nie byli informowani o kolejnych przedsięwzięciach  dla potrzebujących. Zawsze tam przewija się rozpoznawalny na całym świecie znaczek Polskiego Czerwonego Krzyża – tak charakterystyczny jak chyba żaden inny – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która wraz z wicestarostą Józefem Gismanem dziękowała za bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka. Wspólnie wręczono też listy gratulacyjne.

- Wielu na tej sali to przecież honorowi krwiodawcy, bez was nie byłoby możliwe zaopatrzanie banku krwi. Wolontariuszom oraz wszystkim zaangażowanym w to piękne dzieło życzę, aby nigdy nie zabrakło sił, jest jeszcze wielu, którym drugie życie dane będzie dzięki wam – podkreślił Piotr Jahn, przewodniczący Rady Powiatu.

Kędzierzyńskie starostwo od lat współorganizuje zawody udzielania pierwszej pomocy, akcje krwiodawstwa oraz włącza się w promocję tej idei.

- Działamy z Wami, bo wiemy, że tylko razem możemy zrobić jeszcze więcej dobrego – mówił Jahn.

AL

pck1.jpeg

pck3.jpeg

pck2.jpeg

pck4.jpeg

pck6.jpeg

pck5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera