Kamera on-line

Powiat liderem inwestycyjnym

Kędzierzyńskie starostwo otrzymało maksymalną ilość 6 tysięcy punktów w prestiżowym, ogólnopolskim rankingu Związku Powiatów Polskich. Samorząd bardzo dobrze radzi sobie z wydatkowaniem pieniędzy zewnętrznych. Tu niezależni eksperci przyznali najwyższe miejsce punktowe. Również 6 tys. punktów dodano za środki finansowe wydatkowane na inwestycje w infrastrukturę, mowa przede wszystkim o nowych drogach, ale i moście w Cisku.

Ranking to właściwie całe spektrum oceny samorządu. Punkty przyznano np. za opcję dla niedowidzących na oficjalnym portalu powiatu, przystosowanie urzędu do osób niepełnosprawnych, funkcjonujące izby otoczenia biznesu, pieniądze przeznaczone na szkolenie kadry, pracownie informatyczne oraz przygotowanie wydarzeń, których celem jest promocja organizacji pozarządowych. Punktowano też partnerstwo w projektach międzynarodowych oraz udział w szkleniach podnoszących kompetencje zawodowe nauczycieli i pracowników oświatowych.

Powiat był oceniany od 1 grudnia 2013 roku, a sama klasyfikacja trwa nadal. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Jego ostateczne wyniki podane zostaną w styczniu, obecnie (stan na dzień 13.11) powiat zajmuje pierwsze miejsce w kraju. Część punktów nie została jeszcze doliczona, m.in. za promocję aktywnego stylu życia poprzez organizację Międzynarodowego Dnia Walki z Otyłością, czy tworzenie systemów stypendialnych – jeden z nich jest właśnie opracowywany, chodzi o dofinansowania do kursów na prawo jazdy dla zdolnych uczniów w nowym ośrodku w Azotach. Powiat ma również szansę na punkty za wspieranie dziedzictwa kulturowego. Jednym z przykładów jest opracowany przez starostwo album związany z zabytkami powiatu, w którym integralną częścią są zdjęcia pochodzące ze zorganizowanego wcześniej konkursu dla mieszkańców.

Ranking na www.zpp.pl

AL

Budynek starostwa.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera