Kamera on-line

Nasz Kopernik ma 60 lat

Tak, jak za dawnych lat

To było prawdziwe święto II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Kilkuset byłych uczniów i pedagogów ponownie usiadło w szkolnych ławkach. Były wspomnienia i żarty, także te dotyczące nauczycieli. Wielu miało okazję spotkać się po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat. Oficjalną galę zaszczyciło około 500 osób.

- Na razie rozmawiamy o sprawach bieżących, tzn. kto i ile ma dzieci i jak mu się wiedzie, ale spokojnie, zaraz dojdziemy do spraw szkolnych, jest o czym mówić, dlatego zostawiamy to na koniec – śmiali się absolwenci II LO.  

Atmosfera takich zjazdów jest niesamowita, to okazja, by wspólnie porozmawiać i choć przez chwilę stanąć przy szkolnej tablicy, tak jak za dawnych lat – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która wręczyła dyrektorowi placówki czek, pozwoli on na zakup pomocy edukacyjnej dla uczniów.  

Marzyła nam się tablica multimedialna z prawdziwego zdarzenia, i marzenia się spełniają – cieszyła się Zofia Wyrozumska.

Absolwenci liceum otrzymali wyjątkowe złote świadectwa, a na środek proszono tych, którzy przez lata mieli swój nieoceniony wpływ na rozwój szkoły. W tym gronie znalazła się Jadwiga Kuźbida, była wieloletnia szefowa ogólniaka.

- Nasza pani dyrektor ma znakomitą pamięć, wszystkich rozpoznaje po imieniu – mówili wyraźnie zaskoczeni byli już wychowankowie Jadwigi Kuźbidy.

To za jej czasów udało się wybudować wspaniałą halę gimnastyczną. Inwestycji nie byłoby bez zaangażowania ówczesnej dyrektor oraz wkładu finansowego kędzierzyńskiego starostwa. Dziś podopieczni placówki mają do dyspozycji nowoczesny obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Była uroczysta gala, wystawa, program artystyczny oraz bal. W prace nad jego przygotowaniem zaangażowana była Sabina Nowosielska, która zasiadła w sztabie organizacyjnym.

Każdy z przybyłych otrzymał barwny album pamiątkowy. – Są w nim zawarte unikalne wspomnienia naszych wychowanków oraz wiele fantastycznych zdjęć, wybranych specjalnie na tę okazję – zaznacza Zofia Wyrozumska, dyrektor II LO.

Wewnątrz szkoły odsłonięto też tablicę upamiętniającą zjazd absolwentów. Muzycznie ceremonię uświetniła Izabela Migocz, utalentowana sopranistka i zarazem dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, towarzyszył jej Gotfryd Włodarz, dyrektor kędzierzyńskiej szkoły muzycznej.

Link: Zobacz relację Radia Park

Informacje z powiatu na bieżąco na profilu Facebooka!

AL

zjazd1.jpeg

zjazd2.jpeg

zjazd3.jpeg

zjazd4.jpeg

zjazd5.jpeg

zjazd6.jpeg

zjazd7.jpeg

zjazd8.jpeg

zjazd9.jpeg

zjazd10.jpeg

zjazd11.jpeg

zjazd12.jpeg

zjazd13.jpeg

×

Zapisz się do newslettera