Kamera on-line

Szpitalowi przybyło pacjentów

Wzrosła ilość pacjentów hospitalizowanych w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. Od stycznia do końca września tego roku na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Izbę Przyjęć trafiło 1510 osób spoza naszego powiatu. Drugi jest oddział okulistyki, gdzie znalazło się 813 pacjentów wymagających opieki lekarskiej. Kolejne są oddziały urologii oraz ginekologii i położnictwa. W pierwszym przypadku to 580 hospitalizowanych, a w drugim 565.

W sumie w przeciągu 9 miesięcy w szpitalu znalazło się ponad 4,5 tys. pacjentów spoza powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Obecnie chorzy mają dobrowolność w wyborze miejsca leczenia, cieszy nas to, że wiele osób wybiera Kędzierzyn-Koźle, mimo, że konkurencja jest duża – mówi Dorota Zarańska, dyrektor ds. medycznych w lecznicy.

W ostatnim czasie spore zmiany zaszły na oddziale wewnętrznym. Zmienił się personel, a wkrótce powstanie tam pododdział kardiologiczny, który zostanie wydzielony z interny.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu składa się z 15 oddziałów, w tym nowoczesnego oddziału neurologii z pododdziałem leczenia udarów, który został przeniesiony z Kędzierzyna, gdzie z kolei uruchomiony ma zostać oddział zamiejscowy onkologii.

AL

szpital-w-kozlu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera