Kamera on-line

Będą pisać w obronie praw człowieka

Kolejna szansa na to, by pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International przy I LO w Kędzierzynie–Koźlu. Start 13 grudnia (sobota).

Aktywistka Liu Ping z Chin, Daniel Quintero, uczestnik antyrządowych demonstracji w Wenezueli, Chelsea Manning ze Stanów Zjednoczonych, która przekazywała rządowe materiały serwisowi Wikileaks, to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc.

- Zapraszamy wszystkim mieszkańców miasta i powiatu. Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne – mówi Grażyna Stelmach, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 400 miejsc w całej Polsce i w około 100 krajach na całym świecie. W Kędzierzynie–Koźlu będziemy pisać w I LO, ul. Piramowicza 36.  Rozpoczęcie maratonu zaplanowano na godzinę 17.00, finał o godz. 7.00 następnego dnia.

Co roku udaje się wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

W ubiegłym roku w ponad 400 miejscach w całej Polsce napisano 214 427 listów. To największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton. Opisy te będą również dostępne dla wszystkich uczestników w miejscach, w których się on odbędzie.

Oprac. AL

Fot: al

maraton-pisania-listow-w-obronie-praw-czlowieka.jpeg

×

Zapisz się do newslettera