Kamera on-line

Akademia Talentów w Zespole Szkół nr 3

Tłumy w Sławięcicach 

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to tradycyjna pora na kolejne, XII już Sławięcickie Spotkania Adwentowe. Liczne stoiska wabiły młodszych, jak i starszych. Któż przejdzie obojętnie obok pachnącej „naleśnikarni”, w której każdy może skomponować swój ulubiony smakołyk? Żadne dziecko nie odpuści cukrowej wacie! Przygotowano prawdziwe piernikowe cuda, natomiast mieszkańcy Sławięcic, Grażyna Marondel, Edyta Kołodziej oraz  Gerard Golenia pochwalili się zdolnościami manualnymi i pokazali piękne przedmioty wykonane różnymi technikami. Przybyli goście zgodnie podkreślili, że było na co popatrzeć.

- Liczni sponsorzy zapewnili nagrody, dzięki czemu loteria fantowa przeżywała prawdziwe oblężenie, bo każdy los był na wagę wygranej – mówi Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

Mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli, przybyli tłumnie, całymi rodzinami, aby poczuć przedświąteczny klimat, dokonać zakupów unikalnych, bo wykonanych własnoręcznie ozdób bożonarodzeniowych, a przede wszystkim zobaczyć występy Sławięcickiej Orkiestry Dętej pod batutą pana Jochema, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, którzy zaprezentowali  przedstawienie „Królewna Śnieżka” oraz występy młodzieży sławięcickiej „Rejówki”.

- Tegoroczne spotkanie opatrzone było hasłem „Akademia Talentów”. Jak się okazało, nie zabrakło ich w sławięcickiej szkole. Dwójka uczniów, czyli Patrycja Grylowska i Dominik Rossa nagrali płytę, którą promowali śpiewając na żywo. Dominik to utalentowany młody artysta, który nie tylko wykonuje piosenki, ale jest również autorem słów, a Patrycja ujmuje pięknym głosem i emocjonalną interpretacją piosenek – zaznacza Jolanta Hyla, nauczycielka w Zespole Szkół nr 3.

Niezawodnie rozbawili zebranych gości członkowie Szkolnego Koła Teatralnego, którzy zaprezentowali się w trzech scenkach. Talent aktorski udowodniły Ania Wojton i Kasia Kozłowska, które przekonująco odegrały role córki i matki w zabawnym skeczu „Odwiedziny”.

Świetną znajomością gwary śląskiej popisali się Rafael Pawlik i Christoph Kulozik w scence „Przyjęcie komunia” i trzeba przyznać, że zebrani goście przyjęli ich bardzo ciepło.  Odpowiedzią na temat tegorocznego spotkania był krótki spektakl o talentach, które wielu z nas tak łatwo zaprzepaszcza.

Ale nie tylko słowem i śpiewem żyje człowiek. Atrakcje wzrokowe zapewniły roztańczone dziewczyny wykonując taniec świąteczny „Surface” oraz „All about that bass”. Niezwykłym zaskoczeniem był jednak pokaz mody połączony z zaprezentowaniem oryginalnej biżuterii, której autorem i wykonawcą jest Maciej Łanowski. Piękne stylizacje i piękne dziewczyny przyciągały wzrok, przede wszystkim męskiej części zebranej widowni.

Atmosferę adwentowego spokoju wprowadziła Marta Rypa grając utwór z filmu „Misja”. Można było również podziwiać fotograficzny talent Aleksandry Jewtuch, której prace zostały pokazane w prezentacji multimedialnej.

Dzieci doczekały się również swojego ulubieńca, św. Mikołaja, który przyszedł do nich z worem słodyczy. Zaskoczeni widzowie mogli obserwować talent najbardziej ukochanego świętego, który z niezwykłą wprawą podbijał piłkę nożną.

- Talenty naszej młodzieży nie zostały zakopane, ale pięknie się rozwinęły, czego doświadczyliśmy podczas występów – podkreślają nauczyciele szkoły. Uzbierane podczas imprezy pieniądze przekazane zostaną na rozwój talentów wśród uczniów Zespołu Szkół nr 3. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Zobacz relację Radia Park

Oprac. AL

Dominik i wystawa.jpeg

stoiska 1.jpeg

taniec.jpeg

DPS2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera