Kamera on-line

Rekordowa Wigilia Olimpiad Specjalnych

Przy świątecznym stole

455 uczestników Ogólnopolskiej Wigilii Olimpiad Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu. Pobito tym samym frekwencyjny rekord z poprzedniego roku. W hali sportowej „Śródmieście” pojawili się goście z Podkarpacia, Zachodniopomorskiego i środkowej Polski. Z Opolszczyzny przybyło 16 klubów Olimpiad Specjalnych.

Wszyscy świetnie się bawili, kolędy rozbrzmiewały w całej hali. Wychowawcy razem z dzieciakami stworzyli pociąg, a do kolejki po chwili dołączyli również samorządowcy, w tym m.in. starosta Małgorzata Tudaj oraz radny sejmiku Andrzej Sałacki.

Po raz kolejny nasi zawodnicy mogli pokazać, że oprócz umiejętności sportowych potrafią też np. zdobić stroiki świąteczne – zaznacza Ewa Hałambiec, dyrektor olimpiad.

Po spotkaniu z Mikołajem i śpiewaniu kolęd, przyszła pora na wspólną Wigilię.

Nie zabrakło pysznej ryby i barszczu z uszkami, wszystkie dzieci otrzymały też prezenty – podkreśla Ewa Hałambiec.

- Tu jest przepięknie, bardzo nam się podoba, atmosfera wspaniała, a jeszcze lepsza organizacja – mówiła Anna Siara, psychoterapeutka, która z piątką dzieciaków przyjechała z odległego Jarosławca.

Zdjęcia można zobaczyć na www.powiat.kedzierzyn-kozle.pl.

AL

×

Zapisz się do newslettera