Kamera on-line

Wojskowi podziękowali za współpracę

Medale i odznaczenia

Na co dzień nie noszą już mundurów, ale nie jest im obojętne to, co dzieje się w armii. W kędzierzyńskim starostwie odbyło się spotkanie zarządu wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Dziękowano władzom powiatu za dotychczasową pomoc i zaangażowanie. Przykładów można by mnożyć, jednym z nich jest praca podczas tegorocznego zagrożenia powodziowego, gdzie koordynowano działania poprzez wydział zarządzania kryzysowego.

 – Współpraca ze starostą układała się modelowo – mówił płk Mirosław Karasek, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Starosta Małgorzata Tudaj odebrała pisemne podziękowania za dotychczasowe wsparcie oraz gratulacje z okazji niedawnej nominacji na stanowisko przewodniczącej zarządu powiatu. Brązową odznakę za zasługi otrzymał Józef Sebesta, były marszałek województwa, a Andrzej Kowalczyk odebrał medal za działalność społeczną.

Dziękuję za zaufanie, obiecuję, że nie zawiodę – mówiła starosta Tudaj. Marszałek Sebesta dodał, że wojsko od zawsze służyło społeczeństwu.

Teraz sytuacja, w której się znalazło jest inna niż przed laty, ale i jej mundurowi muszą sprostać – zaznaczył Sebesta, odnosząc się do kryzysu na wschodzie.  

AL

spotkanie1.jpeg

spotkanie2.jpeg

spotkanie4.jpeg

spotkanie5.jpeg

spotkanie6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera