Kamera on-line

Tak teraz wygląda skwerek na placu Wolności

Park przed starostwem wizytówką miasta

Stylowe latarnie, fontanna, nowe nasadzenia i ścieżki dla pieszych. To tylko niektóre zalety nowego parku przed Starostwem Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Remont wymagał opracowania projektu, tak by skwerek okazał się przyjaznym miejscem, uwzględniającym potrzeby mieszkańców. Stąd np. dodatkowa ścieżka wiodąca do przejścia dla pieszych przy al. Jana Pawła II.

Dotychczas wieczorami w parku panował mrok. Teraz to się zmieni, ponieważ zdecydowano o montażu kilkudziesięciu latarni, które z powodzeniem rozświetlą teren. Zmiana systemu monitoringu pozwoli na całodobowy nadzór na skwerkiem, co umożliwi szybką identyfikację osób w razie ewentualnych zniszczeń.

Przed kilkoma dniami fontanna przeszła swoje pierwsze testy, wiosną na dobre rozpocznie swe funkcjonowanie. Dodatkowo zostanie podświetlona, co doda jej niewątpliwego uroku.

Nie mogło zabraknąć również stojaków dla rowerzystów oraz koszy na śmieci. Przy wyjściu z parku zamontowano zdrój wodny.

Ekipa remontowa zajęła się także modernizacją starych, wojennych bunkrów. Wejścia pokryto niewielkimi kratkami, znajdującymi się na równi z terenem zielonym, a ogradzające je murki zyskały drewniane ławy wraz ze ścieżką, którą można swobodnie podejść do zabudowy.

Całość pokryta została gustowną kostką brukową, a nowe nasadzenia to właściwie cała gama roślin, które rozkwitną już na wiosnę. Wówczas zobaczymy skwerek w pełnej okazałości. Mieszkańcy chwalą rewitalizację, która całkowicie odmieniła ten fragment miasta. Zakończona inwestycja świetnie wpisuje się w historyczną architekturę tego miejsca, współgra z położoną jakiś czas temu kostką na sąsiadującym parkingu oraz komponuje się z budynkiem starostwa.

Zlecenie wykonała firma Home&Green.

AL

×

Zapisz się do newslettera