Kamera on-line

Od przedszkola do matury na sportowo

Promowali zdrowy styl życia

Dzieci uciekają od kontaktów z rówieśnikami zamieniając je na komputer. Rzadziej widać młodych grających w różne gry sportowe, biegających, skaczących na skakance. Niesie to za sobą bardzo negatywne skutki. Młodzi ludzie coraz częściej nie potrafią ze sobą rozmawiać.

- Dzięki pracy w szkole, widzimy jak te zjawiska się rozwijają w młodym społeczeństwie. Kędzierzyńskie osiedle Azoty oddalone jest od centrum miasta, aczkolwiek posiada odpowiednie zaplecze sportowe. Chcemy, aby dzieci i młodzież z różnych rodzin i środowisk rozwijały swoje umiejętności sportowe. Będą one miały przełożenie nie tylko na ich rozwój ruchowy, ale także życie codzienne – mówi nauczycielka Izabela Iwanejko.  

Zawody, które odbyły się  w Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie Koźlu miały na  celu promowanie zdrowego stylu życia oraz integrację społeczną podczas gier i zabaw  uczniów w różnym wieku oraz o różnym statusie społecznym.

- Zależało nam na tym, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców projektu, dlatego wzięli w nim udział uczniowie  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznego Gimnazjum nr 10, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 7 w Kędzierzynie Koźlu – zaznacza Izabela Iwanejko.

Celem projektu było zainteresowanie uczestników różnego rodzaju formami aktywności ruchowej, która pozytywnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i często też psychiczne. Dzięki temu wydarzeniu na pewno odkryli w sobie pasję, rozwinęli umiejętności oraz nawiązali nowe przyjaźnie i znajomości.

- Zobaczyli też, że  w sporcie jak w życiu, nie liczy się majątek, pochodzenie czy kolor skóry, ważna jest za to kultura osobista, szacunek oraz dobre chęci – podsumowuje nauczycielka ZS nr 5.

Zawody zrealizowano w ramach projektu „Od przedszkola do matury na sportowo”.  

Oprac. AL

×

Zapisz się do newslettera