Kamera on-line

Milion więcej dla szpitala

Ginekologia priorytetem na 2015 rok

Niespełna milion zł więcej dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Chodzi o kontrakt na 2015 rok. Jeszcze w grudniu zakończyły się negocjacje dyrekcji lecznicy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Mowa o 850 tys. zł na lecznictwo szpitalne i ponad 100 tys. zł na ambulatoryjne – mówi Marek Staszewski, dyrektor SP-ZOZ.

Większe pieniądze dotyczą m.in. nowego oddziału neurologii, gdzie leczy się chorych z udarami za pomocą najnowszych leków. W 2015 roku liczba pacjentów przyjętych do szpitala ma być porównywalna z poprzednim. 

Wzrosną za to standardy leczenia np. na internie, gdzie działa nowy pododdział kardiologiczny – dodaje Staszewski.

Do tej pory szpital był zmuszony zlecać zewnętrzne konsultacje pacjentów. Teraz dzięki zatrudnieniu nowych specjalistów, konsultacje będą one odbywały się na miejscu.

- Naszym oczkiem w głowie na ten rok jest ginekologia w części położniczej i związana z tym neonatologia, gdzie mamy już pełną obsadę, a w lutym na ginekologię wraca medyk, który wcześniej odszedł z naszej lecznicy – zaznacza Staszewski.

Poza tym dyrekcja jest w trakcie uszczegółowiania umów z Opolski Centrum Onkologii. Chodzi o otwarcie filii zamiejscowej dla osób chorych na nowotwór w budynku przy ul. Judyma w Kędzierzynie. Już dziś wiadomo, że powstanie zespół terapeutów składających się ze specjalistów pracujących w obu placówkach.

Zobacz materiał Radia Opole 

AL

szpital-w-kozlu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera