Kamera on-line

WOŚP: na koncie 35 tys. zł

Grają i pomagają od lat

Zobacz zdjęcia z finału.

113 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach Kędzierzyna-Koźla, ale również w gminie Walce zebrało 34 835,89 - to stan na godzinę 21.00. Cały czas trwa liczenie, więc kwota będzie wyższa. 

Tym razem orkiestra zbierała pieniądze na utrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Jak podaje Miejski Ośrodek Kultury w tym roku koncerty odbywały się aż w trzech miejscach Kędzierzyna-Koźla. Wszystko po to, by w puszkach wolontariuszy znalazło się jak najwięcej pieniędzy.

Od godziny 14.00 w holu Domu Kultury "Chemik" gra zręcznościowa z atrakcyjnymi nagrodami. Dochód z tej zabawy przeznaczony jest oczywiście na rzecz WOŚP. 

O godzinie 16.00 w sali kinowej Domu Kultury "Chemik" koncert świąteczny pt. „Z wysokiego nieba” w wykonaniu Studia Piosenki MOK. Usłyszymy najpopularniejsze kolędy i pastorałki, które pozwolą nam jeszcze raz przypomnieć sobie magiczny, świąteczny czas.  

Koncertową, rockową scenę WOŚP w Domu Kultury "Koźle" rozpoczynamy o godzinie 17.30 wystąpi zespół "Czwarty", 18.30 zespół "INNI", a o godzinie 20.10 - sceną zawładnie grupa The Messis.

Muzyka tego zespołu to "mocna nuta z mocnym słowem". Rockowe brzmienie przeplata się z ewangelizacyjnym przesłaniem, które nie pozostawia obojętnym słuchacza.

Artystyczny program świąteczny, przygotowany wspólnie z Zespołem Szkół Miejskich nr 3 odbędzie się również w Domu Kultury "Lech" w osiedlu Blachownia - początek o godz. 15.00.

Punktualnie o godz. 20.00 pod Domem Kultury "Koźle" - Światełko do Nieba.

Natomiast 16 stycznia (piątek) w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na os. Azoty odbędzie się licytacja własnoręcznie uszytych robotów. Początek o 10.00. Pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone na rzecz orkiestry.

Foto: Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy szpital w Kędzierzynie-Koźlu wzbogacił się o 30 wysokospecjalistycznych łóżek. Placówka otrzymała także ultrasonograf, materace przeciwodleżynowe oraz nowoczesne pompy infuzyjne.

sprzet-nowe-lozka-w-kedzierzynsko-kozielskim-szpitalu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera