Kamera on-line

Największa inwestycja drogowa. 10 mln za nowe dojazdy do mostu

Finał prac w kwietniu

Powiat kędzierzyńsko-kozielski jeszcze w poprzednim roku rozpoczął jedną z priorytetowych inwestycji drogowych. Za niespełna 6 mln zł modernizowana jest nawierzchnia od miejscowości Cisek przez Roszowicki Las do samych Roszowic.

- To nasze największe zadanie związane z infrastrukturą drogową, które będziemy prowadzić na odcinku 4 km – zaznacza Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Firma, która wygrała przetarg zajęła się m.in. poszerzeniem jezdni do 6 metrów i wykonaniem warstwy wyrównawczej. Droga zostanie solidnie wzmocniona, a na końcu pojawi się nowy asfalt. To jeden z odcinków dojazdowych do nowego mostu w Cisku.

Wcześniej powiat zakończył remont drogi Cisek-Biadaczów, innego szlaku dojazdowego do nowej przeprawy. Wówczas wyremontowany został 3,5-kilometrowy fragment nawierzchni, która zyskała nowe pobocza i warstwę asfaltową. Drogę poszerzono do 6 metrów, co ułatwiło poruszanie się w tym rejonie. Projekt przewidywał m.in. ustawienie oporników betonowych ograniczających jezdnię i zabezpieczających krawędzie przed wykruszaniem i obłamywaniem oraz wzmocnienie istniejącej konstrukcji poprzez zainstalowanie siatki stalowej przeznaczonej do zbrojenia dróg. Wykonawca zajął się również korektą geometrii jezdni. Inwestycja kosztowała 4 mln zł.

W sumie modernizacja dróg dojazdowych do nowego mostu w Cisku pochłonie prawie 10 mln zł. Obecnie remontowany fragment ma być gotowy w kwietniu. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzka Opolskiego. Kierowcy muszą się liczyć z ograniczeniami w ruchu.

AL

Zobacz zdjęcia i film:

Cisek-Roszowice1.jpeg

Cisek-Roszowice2.jpeg

Cisek-Roszowice3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera