Kamera on-line

Adam Lecibil

Studiował na Uniwersytecie Opolskim. W 1998 roku rozpoczął współpracę z lokalnym wówczas Radiem Park z Kędzierzyna-Koźla, gdzie współprowadził dwie audycje radiowe – komputerową oraz filmową. Miał wtedy 16 lat. Potem otrzymał program nocny i audycję, którą prowadził razem z Arkadiuszem Gustowskim, najpierw jako Tematy Niebezpieczne, a następnie popularną Strefę Zero. Z Radiem Park z krótką przerwą związany był przez 13 lat. W tej rozgłośni prowadził również pasma poranne i popołudniowe jako prezenter. Następnie jako reporter i dziennikarz relacjonował w 2005 roku z Wadowic oraz krakowskich błoni uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II. Prosto z Rudy Śląskiej relacjonował katastrofę górniczą w kopalni Halemba (listopad 2006).

W 2000 roku związany z Radiem Pro Kolor z Opola, gdzie w weekendy prowadził pasmo poranne oraz popołudniowe. W tym samym roku współpracował też z Radiem Plus Opole, a także warszawskim TOK FM.

W 2008 roku znalazł się wśród laureatów plebiscytu „Zdobywcy Eteru” – ogólnopolskiego konkursu na najlepsze audycje radiowe. W tym samym roku program Strefa Zero Radia Park notował rekordy słuchalności.

W maju 2012 roku został korespondentem Radia Opole w Kluczborku, gdzie zamieszkał, a we wrześniu wrócił do rodzimego Kędzierzyna-Koźla, gdzie jako reporter polskiego radia pracował do grudnia.

W styczniu 2013 roku został rzecznikiem prasowym Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

 

×

Zapisz się do newslettera