Kamera on-line

Zagumny sportowcem roku, Olech trenerem

Rozstrzygnięto plebiscyt NTO i Urzędu Marszałkowskiego

Paweł Zagumny, siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz siatkarski mistrz świata został sportowcem 2014 roku w plebiscycie NTO i Urzędu Marszałkowskiego. Andrzej Olech z Kluczborka zdobył z kolei tytuł najlepszego trenera.

Wśród najpopularniejszych sportowców minionego roku znalazł się Bartłomiej Mróz, badmintonista MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, jeden z dwóch najlepszych graczy na świecie. Zdobył 2743 głosy.

Najważniejsze nagrody wręczył Waldemar Wspaniały, trener ówczesnego Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle, z którym odniósł wiele sukcesów.

- To był z pewnością niesamowity rok, początek był wszak bardzo udany z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle, czyli moim klubem, a zwieńczony został z reprezentacją Polski. Takiego scenariusza życzyłby sobie każdy sportowiec, a mi się udało – powiedział Paweł Zagumny w wywiadzie dla Nowej Trybuny Opolskiej.  

Najlepsze życzenia wszystkim sportowcom przekazała starosta Małgorzata Tudaj.

Cieszę się, że wśród wyróżnionych znaleźli się sportowcy związani z naszym powiatem. Życzę kolejnych sukcesów w 2015 roku, wierzę, że okaże się on równie pomyślny – mówiła.

Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody odbyła się w „Dom Expo” Opolu.  

Foto: Radio Opole oraz NTO

Link: Zobacz film i zdjęcia

AL

×

Zapisz się do newslettera