Kamera on-line

Rusza duża akcja informacyjna szpitala. Najpierw cukrzyca - film

Zapisz się!

Lekarze alarmują. Rośnie liczba osób, które zachorowały na cukrzycę, diagnozę słyszą coraz młodsi. Wiele osób wciąż nie zdaje się sprawy z tego, jak poważna to choroba. Jej powikłania mogą być śmiertelne. Dlatego szpital w Kędzierzynie-Koźlu organizuje dużą akcję informacyjną, która ruszy już w lutym.

To będzie prawdziwe kompendium wiedzy na temat cukrzycy, a pierwsze spotkanie w ramach tego cyklu zaplanowano w kędzierzyńskim starostwie powiatowym.

Na spotkaniu pojawią się lekarze, dietetycy, pielęgniarki oraz wszyscy ci, którzy o problemie wiedzą najwięcej.

- Zapraszamy tak naprawdę osoby w każdym wieku, już teraz można się zapisywać – mówi Danuta Szeliga, naczelna pielęgniarka w SP-ZOZ i dodaje, że na odziały trafia coraz więcej osób z cukrzycą.

- Potem okazuje się, że zabieg nie może się odbyć, bo pacjent nie przestrzegał diety, ma cukrzycę, a bardzo wielu o chorobie dowiaduje się dopiero na oddziale, po przeprowadzeniu badań – mówi Szeliga.

Każda z osób o terminie spotkania zostanie powiadomiona indywidulanie. Oczywiście są one bezpłatne. – Najpierw chcemy zebrać zainteresowaną grupę mieszkańców – dodaje Szeliga.

Zapisy pod numerami telefonów: 606 309 817 lub 77 40 62 585.

Kolejne spotkania będą dotyczyły chorób piersi oraz walki z otyłością. Będziemy o nich informować.

Posłuchaj materiału Radia Opole 

AL

 

×

Zapisz się do newslettera