Kamera on-line

7 edycja grabienia liści kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka

 

"Szanowni Państwo,

 

Na prośbę Fundacji Nasza Ziemia, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w 7 już edycji akcji grabienia liści kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka organizowanej przez Fundacja Nasza Ziemia we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP oraz Lasami Państwowymi.

 

Nasze kasztanowce giną zaatakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka. Ten owad może doprowadzić do śmierci drzewa w ciągu 10 lat, a w tej chwili ogromna większość kasztanowców w całej Polsce jest nim zarażona. Może się okazać, że za jakiś czas nie będzie ani kasztanowców kwitnących na matury, ani chroniących jesienią i wiosną od deszczu, ani zbierania kasztanów i konstruowania kasztanowych ludzików.

 

Grabienie zarażonych liści jest najtańszą i jedną z najlepszych metod walki ze szkodnikiem. W załączeniu przesyłam list z prostą instrukcją jak zorganizować takie wydarzenie (dla gmin, odpowiedni też dla starostw), oraz instrukcję działania dla szkół na wypadek gdyby chcieli Państwo przesłać ją swoim placówkom oświatowym lub skorzystać, żeby zbudować swój list z zachętą do przedszkoli i szkół.

 

Informacje na temat akcji, oraz plakat do pobrania znajdują się na stronie www.pomozmykasztanowcom.pl 

 

Akcja realizowana jest przez organizację Fundacja Nasza Ziemia."

 

 

×

Zapisz się do newslettera