Kamera on-line

Plebiscyt "Lokalnej". Czytelnicy docenili naszych lekarzy i pielęgniarki - film i foto

Aż sześć osób związanych ze szpitalem w Kędzierzynie-Koźlu zostało laureatami plebiscytu Nowej Gazety Lokalnej na najpopularniejszego lekarza, pielęgniarkę i położną oraz aptekę na medal. Czytelnicy oddali ponad 6,5 tys. głosów. Gratulacje dla chirurga Tomasza Podgórskiego, Ewy Niechcioł, pielęgniarki z poradni chirurgicznej oraz Iwony Niewiadomskiej z poradni okulistycznej, która w swojej kategorii zajęła I miejsce. W kategorii „Najpopularniejszy lekarz” wygrał Rafał Olejnik. Galę uświetnił występ Magdaleny Bal, laureatki X Factora. Patronat nad plebiscytem objęły: starosta Małgorzata Tudaj i prezydent Sabina Nowosielska.

- Myślę, że w momencie, kiedy padają gorzkie słowa pod adresem pracowników służby zdrowia, państwo jesteście argumentem, że może być dobrze – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Macie ciężką i niezwykle wymagającą prace. To, że jesteście tutaj, jest tylko i wyłącznie waszą zasługą. Fakt, że tyle osób na was głosowało jest ogromnym wyróżnieniem – zaznaczyła Sabina Nowosielska.

Jak podaje Lokalna24.pl, partnerami plebiscytu były Perfumeria Douglas oraz Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu.

- W tych trudnych czasach, gdzie dominują złe informacje, takie pozytywne spojrzenie na służbę zdrowia jest bardzo potrzebne. To jest docenienie ciężkiej pracy ludzi medycyny. Ta nagroda pokazuje, że trzeba mieć serce w tym zawodzie. Wyróżnienie tego typu nadaje ich pracy sens – mówił dr Tomasza Halski, rektor uczelni z Opola.

Najpopularniejszy lekarz w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, pierwsze trzy miejsca:

1. Rafał Olejnik

2. Tomasz Podgórski

3. Zbigniew Szczepanowski

Najpopularniejsza Pielęgniarka i Położna:

1. Iwona Niewiadomska

2. Bożena Chałat

3. Ewa Niechcioł

Apteka na Medal:

1. NA ZDROWIE, UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 8/1             

2. AWOS 4, UL. SKŁODOWSKIEJ-CURIE 13                              

3. APTEKA POD LWEM, UL. WOJSKA POLSKIEGO 5

AL

Plebiscyt4.jpeg

Plebiscyt2.jpeg

Plebiscyt1.jpeg

Plebiscyt3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera