Kamera on-line

Szpital kupił nowoczesny aparat diagnostyczny

Trzy w jednym

130 tys. zł kosztował nowoczesny aparat USG zakupiony przez kędzierzyńsko-kozielski szpital. Pieniądze przekazało starostwo powiatowe.

Urządzenie jest o tyle nietypowe, że posiada możliwość obsługi trzech różnych głowic, każda do diagnostyki innej części ciała. Chodzi o jamę brzuszną, naczynia krwionośne oraz serce.

- Diagnostyka w obszarze naczyń krwionośnych jest szczególnie istotna ze względu na istniejący od niedawna oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym – mówi Dorota Zarańska, dyrektor ds. medycznych SP-ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Ale aparat jest tak naprawdę dostępny dla pacjentów całej placówki, również nowego pododdziału kardiologicznego, który wydzielono z interny.

- W medycynie niezbędny jest tzw. szybki screening, ponieważ już po przebadaniu pierwszych naszych pacjentów, udało się wykryć wiele innych schorzeń – dodaje Zarańska.

Ultrasonograf został wyposażony w nowoczesne oprogramowanie, które pozwala na szybką zmianę trybu pracy, w zależności od potrzeby diagnostycznej.

Wcześniej powiat na sprzęt diagnostyczny dla szpitala wydał ponad 750 tys. zł. Nowe urządzenia trafiły m.in. na oddział okulistyki.

AL

Nowy USG.jpeg

×

Zapisz się do newslettera