Kamera on-line

Powiat wyda kolejne miliony na drogi

Plany inwestycyjne

Szereg istotnych inwestycji drogowych ma planach kędzierzyńskie starostwo na 2015 rok. Wiele otrzyma zielone światło zaraz po sesji budżetowej. 1 mln 300 tys. zł (budżet powiatu) kosztować będzie kapitalny remont ul. Krzywoustego na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie drogowcy położą nową nawierzchnię oraz wymienią chodniki. W najbliższych tygodniach można spodziewać się przetargu na wykonanie tego zadania.  

Kilka milionów zł pochłonie przebudowa ul. Mostowej na os. Azoty w Kędzierzynie. Chodzi o odcinek prowadzący od przejazdu kolejowego do bramy bierawskiej, co daje w sumie kilometr nawierzchni wraz ze ścieżką rowerową. Ma to również podnieść bezpieczeństwo w tym rejonie. Ul. Mostowa wyremontowana zostanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Około 3 mln zł kosztować ma przebudowa drogi w Karchowie (gmina Pawłowiczki). Dofinansowanie na inwestycję również udało się pozyskać z tzw. schetynówek. W minionym roku starostwo wyremontowało inny fragment drogi w Karchowie, co kosztowało pół mln zł.

Kolejnym ważnym zadaniem ma być przebudowa ul. Brzechwy prowadzącej do os. Cisowa w Kędzierzynie-Koźle. W planach jest również budowa ścieżki rowerowej. Na razie jednak trwają przygotowania do naboru w ramach subregionu. Wówczas okaże się, kiedy inwestycja mogłaby zostać całkowicie sfinalizowana. Całość ma się zamknąć kwotą 6 mln zł.

Do kwietnia wyremontowana zostanie droga w Cisku, która prowadzi do nowej przeprawy na Odrze. Chodzi o kilkukilometrowy fragment jezdni od miejscowości Cisek, przez Roszowicki Las, do Roszowic. Koszt to 6 mln zł.

Powiatowy Zarząd Dróg zarezerwował też pieniądze na remonty cząstkowe nawierzchni, te mają się rozpocząć na wiosnę. W 2015 roku na przebudowę dróg powiatowych może zostać wydane nawet 20 mln zł.  

Link: Zobacz, co do tej pory udało się zrobić.

AL

Foto: prawie 6 mln zł koszotwać będzie remont drogi w Cisku.

Cisek-Roszowice1.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera