Kamera on-line

Powiat ma budżet na 2015 rok. Drogi, oświata i informatyzacja

Radni uchwalili budżet powiatu na 2015 rok. Kolejny, w którym nie brakuje istotnych inwestycji. Wcześniej projekt uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, a także niemal wszystkich komisji branżowych Rady Powiatu.

Wydatki bieżące zapisano na poziomie 78 mln zł. Z tego 36 mln powiat wyda na oświatę i wychowanie, a 13 mln zł na pomoc społeczną oraz 9 mln zł na bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową.

W planach są prace modernizacyjne w obiektach szkolnych, m.in. w Zespole Szkół nr 3 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego na os. Azoty i Zespole Szkół Specjalnych. Przewidziano też termomodernizację budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej oraz roboty w Domu Pomocy Społecznej, dofinansowanie na zakup nowego pojazdu otrzyma Komenda Powiatowa Policji. Ten rok upłynie też pod znakiem dalszego rozwoju infromatyzacji w urzędzie i jednostkach podległych.

- Pracowaliśmy nad tym budżetem dobrych kilka miesięcy, jest w nim dużo zadań inwestycyjnych – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Zmotoryzowanych na pewno ucieszą remonty dróg. Na wiosnę rozpocznie się kompleksowa modernizacja ul. Krzywoustego na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. 3 mln zł pochłonie remont ul. Mostowej, ważnego szlaku komunikacyjnego w Azotach. Nie należy też pominąć remontu drogi dojazdowej do nowego mostu w Cisku za 6 mln zł, finał robót już w kwietniu.

- Wielu inwestycji nie byłoby, bez skutecznego sięgania po środki zewnętrze – dodaje starosta Tudaj i przypomina o ważnym zadaniu w ramach subregionu kędzierzyńsko-kozielskiego, gdzie powiat będzie się starał o pieniądze na remont drogi od os. Kuźniczka do os. Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Ma tam też powstać ścieżka rowerowa, a całość oszacowano na prawie 6 mln zł.

Podczas głosowania 12 radnych było za, 4 przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Czytaj o planowanych inwestycjach drogowych na 2015 rok.

Fotorelacja z sesji na profilu Facebooka!

AL

Budżet2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera