Kamera on-line

Terenowy dla policji. Powiat dofinansuje zakup

Będzie bezpieczniej

Powiat po raz kolejny wesprze działania policji w Kędzierzynie-Koźlu. W budżecie zarezerwowano pieniądze na dofinansowanie zakupu nowoczesnego pojazdu terenowego dla tutejszej komendy.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku przy wsparciu kędzierzyńskiego starostwa i okolicznych gmin, udało się zakupić dwa nowoczesne Ople Astry, które służą naszej drogówce.

- Auta sprawdzają się bardzo dobrze, nie zanotowaliśmy żadnych awarii – mówi insp. Dariusz Szelwicki, komendant powiatowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Pojazdy kupiono w ramach specjalnego programu Komendy Głównej, który zakłada 50-procentowe wsparcie na tego typu inwestycje, resztę dokładają samorządy. W tym roku ma być podobnie, tyle, że policyjna baza wzbogaci się również o samochód z napędem na cztery koła.

- Chodzi przede wszystkim o sytuacje kryzysowe, mamy duże obszary leśne, zdarzają się podtopienia, wówczas trudno przedostać się przez taki teren. Notujemy również informacje o kradzieży drzewa – podkreśla Dariusz Szelwicki.

Pojazd ma być oznakowany. Dodajmy, że w 2014 roku o 100 procent zwiększono obsadę komórek ruchu drogowego. – Wierzę, że spowoduje to ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach naszego powiatu – dodaje Szelwicki.  

AL

Nowe Ople Astry dla policji

Foto: KPP w KK

pojazdy.jpeg

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym mówiono podczas sesji Rady Powiatu.

Komendant policji.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera