Kamera on-line

Jak wypełnić wniosek? Szkolenie dla rolników

Pod patronatem starostwa

Mechanizm dopłat do zużytego materiału siewnego był tematem szkolenia, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Jak prawidłowo wypełnić wniosek? Na pytania z tym związane odpowiadali pracownicy Agencji Rynku Rolnego z Opola, a całość zorganizowano przy współpracy z kędzierzyńskim starostwem. Spotkanie szkoleniowe otworzył wicestarosta Józef Gisman, który powitał uczestników. Obecna była także Agnieszka Zagola, dyrektor oddziału ARR oraz Andrzej Gądek, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa urzędu.

- Dopłaty realizowane są od 2007 roku, a w tym roku wprowadzono niewielkie zmiany we wniosku, stąd potrzeba jego omówienia – zaznaczyła Marta Kwoczek z Agencji Rynku Rolnego.

ARR czeka na wnioski do 25 czerwca. Ale im szybciej go złożymy, tym szybciej pieniądze znajdą się na naszym koncie.

- Pamiętajmy, aby do wniosku dołączyć oryginały faktur za zakup materiału siewnego – tłumaczyła Marta Kwoczek.

Podczas spotkania wyjaśniono zainteresowanym, na jakie informacje zwrócić uwagę, aby nasz wniosek został rozpatrzony i nie trzeba go było korygować. Podano też aktualne stawki dopłat. Poprzez współorganizację szkoleń, Agencja Rynku Rolnego chce dotrzeć do możliwie najszerszego grona potencjalnych odbiorców.

AL

Szkolenie3.jpeg

Szkolenie2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera