Kamera on-line

1000 zdająca w filii WORD w Kędzierzynie-Koźlu - film

Pełny bak paliwa w prezencie

Dla pani Dominiki z Chechła w województwie śląskim to był poranek z niespodzianką. System wylosował ją jako tysięczną kursantkę w filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś (06.02) po godz. 8.00 rano wsiadła do samochodu na placu manewrowym nie wiedząc, że czekają na nią samorządowcy i dziennikarze.

- Mimo, że się nie udało, nie poddaję się – mówiła 21-latka, która odebrała upominki od starosty Małgorzaty Tudaj oraz Andrzeja Raka z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

- W ciągu trzech miesięcy funkcjonowania filii, do egzaminu przystąpiło już tysiąc osób, to dobry wynik. Podoba mi się podejście pani Dominiki, nie można się poddawać, myślę, że następnym razem się uda – mówiła starosta Tudaj.

Obecnie do egzaminu w Kędzierzynie-Koźlu podchodzi 20 osób dziennie, a to optymalny wynik jak na okres zimowy. Wiosną można spodziewać się większej ilości chętnych.

Miasto posiada w swojej infrastrukturze wszystko, co jest niezbędne do przeprowadzenia egzaminu, są skrzyżowania z ruchem okrężnym oraz z sygnalizacją świetlną – zaznacza Andrzej Rak.

Wkrótce uruchomiony zostanie program stypendialny powiatu, w jego założeniach znajdą się pieniądze dla najzdolniejszych uczniów naszych szkół, tak by można było dofinansowywać im kursy prawa jazdy.

Przypomnijmy, że filię w Azotach udało się otworzyć dzięki staraniom starostwa, WORD oraz samorządu wojewódzkiego.

AL

Zobacz relację z otwarcia ośrodka

Posłuchaj materiału radiowego

egzamin1.jpeg

egzamin2.jpeg

egzamin3.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera