Kamera on-line

Mamy fizyków na piątkę

Sukces uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Paweł Matus z II Liceum Ogólnokształcącego zajął pierwsze miejsce w wielkim finale Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego, zorganizowanego przez Polskiego Towarzystwo Fizyczne w Opolu. Z kolei Paweł Drozdowski zdobył dziewiątą lokatę, co dało ogólniakowi drugie miejsce w kategorii grupowej. W finale znalazł się również Dominik Mrówka, uczeń Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.  

- Już po pierwszym etapie spodziewałem się, że mogę mieć szansę na czołówkę, otrzymałem dużo punktów – mówi Paweł Matus.

Z sukcesu sowich uczniów cieszy się Ryszard Wiśniowski, nauczyciel fizyki i informatyki z II liceum im. Mikołaja Kopernika.  

Jesteśmy nastawieni na rozbudzanie zainteresowań uczniów pod kątem nowoczesnych technologii, stawiamy m.in. na chemię i fizykę. Takie osiągnięcia są zawsze budujące i  oznaczają, że praca nad uczniem oraz wysiłek samych wychowanków to klucz do sukcesu – zaznaczył Wiśniowski.

Paweł Matus bierze również udział projekcie szkoły i Uniwersytetu Opolskiego, w ramach którego uczniowie ma mocy porozumienia, biorą udział w zajęciach w laboratorium chemicznym. Przed zdolnym uczniem kędzierzyńskiego liceum wkrótce kolejny ważny sprawdzian, będzie rywalizował z najlepszymi podczas okręgowego finału olimpiady fizycznej i matematycznej, a potem już tylko krok do wielkiego finału ogólnokrajowego, który odbędzie się w Warszawie.

AL

×

Zapisz się do newslettera