Kamera on-line

„Tropem wilka”. Budowlanka w dużym międzynarodowym projekcie

Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu ma sporą szansę na duży międzynarodowy projekt, w którym weźmie udział aż pięć szkół średnich. Będą placówki z Łotwy, Czech, Bułgarii, Słowacji i Polski. Najważniejszym celem przedsięwzięcia będzie próba integracji językowej młodzieży i nauczycieli, bowiem jego uczestnicy mają porozumiewać się w języku angielskim, albo w innym języku obcym.

- Projekt "Tropem wilka" będzie łączyć elementy przyrody, chronione zasoby przyrodnicze partnerskich krajów ze szczególnym wyróżnieniem wilczej społeczności, jej populacji, zwyczajów i charakteru w odniesieniu do znaczenia wilka w środowisku – mówi Sławomir Jakoniuk, nauczyciel z ZS nr 1 i pomysłodawca projektu.

Chodzi również o etnograficzne zagadnienia związane z przeszłością, m.in. ginące zawody oraz elementy rywalizacji sportowej.

- Połączenie to pozwoli na pokazanie młodzieży z partnerskich krajów, specyficznych uwarunkowań rozwoju społecznego związanego z geopolitycznym położeniem różnych słowiańskich narodów, religii oraz wspólnej, burzliwej czasem historii – dodaje Jakoniuk.

Ważnym elementem będzie także ukazanie piękna przyrody oraz wilczych watach od wybrzeża Bałtyku po Morze Czarne. Aby uatrakcyjnić wspólną pracę wprowadzony zostanie element sportowego współzawodnictwa, od sportów zimowych do paintballa.

Głównym produktem projektu będzie elektroniczny pamiętnik tworzony przez młodzież opisującą swoje wrażenia i  spostrzeżenia, a jego dopełnieniem słownik terminów w językach partnerów oraz wielojęzyczna strona internetowa zawierająca wszystkie materiały związane z realizacją zadania.  

- Każdy z partnerów projektu ma na bieżąco tworzyć elektroniczną fotodokumentację. Wielojęzyczny, elektroniczny słownik terminów przyrodniczych, etnograficznych i sportowych, posłuży w przyszłości jako pomoc dydaktyczna w nauce języków obcych – dodaje Sławomir Jakoniuk.

Projekt ma być realizowany od września 2015 roku do czerwca 2018 roku.

AL

Czytaj o innym projekcie Zespołu Szkół nr 1

Foto: Uczniowie ZS nr 1 biorą również udział w międzynarodowym projekcie Leonardo Da Vinci - „Agropuzzle 2”.

Budowlanka1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera