Kamera on-line

Most w Cisku: nowy dojazd gotowy do kwietnia

Przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu odebrali dziś (11.02) część prac wykonanych na drodze prowadzącej do nowego mostu w Cisku. Koszt remontu zamknie się kwotą 6 mln zł, a drogowców spotkamy na odcinku 4 km.

Już teraz nawierzchnia została solidnie wzmocniona, tak by na wiosnę można było położyć kolejne warstwy asfaltu. Poza tym firma zajęła się poszerzeniem jezdni do 6 metrów – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, który wraz z przedstawicielami wykonawcy, dokonał częściowego odbioru zadania.

- Wszystko idzie w dobrą stronę, w kwietniu czyli terminowo, całość robót zostanie zakończona – dodaje dyrektor Kryś.

Wcześniej powiat zakończył remont drogi Cisek-Biadaczów, innego szlaku dojazdowego do nowej przeprawy. Wówczas wyremontowany został 3,5-kilometrowy fragment nawierzchni, która zyskała nowe pobocza i warstwę asfaltową. Drogę poszerzono do 6 metrów, co ułatwiło poruszanie się w tym rejonie. Projekt przewidywał m.in. ustawienie oporników betonowych ograniczających jezdnię i zabezpieczających krawędzie przed wykruszaniem i obłamywaniem oraz wzmocnienie istniejącej konstrukcji poprzez zainstalowanie siatki stalowej przeznaczonej do zbrojenia dróg. Wykonawca zajął się również korektą geometrii jezdni. Inwestycja kosztowała 4 mln zł.

Modernizacja dróg dojazdowych do nowego mostu w Cisku pochłonie prawie 10 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzka Opolskiego. Kierowcy muszą się liczyć z ograniczeniami w ruchu.

AL

Foto: część drogi zyskała już warstwę nowego asfaltu.

Droga Cisek foto.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera