Kamera on-line

Walczą o indeksy na najlepsze uczelnie

Dobre wiadomości ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Klaudia Koletzko, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu znajdzie się w finale 38 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Klaudia uczy się w klasie hotelarskiej, a nim doszła tak daleko, musiała zmierzyć się z najlepszymi podczas olimpiady o zasięgu regionalnym, która odbyła się w Instytucie Filologii Germańskiej w Opolu.  

- Wyniki ze wszystkich okręgów w Polsce zostały zebrane przez Komitet Główny Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu, który do finału zakwalifikował 40 najlepszych uczniów – informuje  Joanna Cyba, nauczycielka języka niemieckiego z ZS nr 3 w Sławięcicach.

Zmagania zaplanowano na koniec marca w Poznaniu.

Z kolei 14 lutego odbyły się wielkie finały Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Wśród 67 uczestników etapu centralnego było też dwoje uczniów II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. To Jadwiga Ptaszyńska oraz Sławomir Luber.

- Obok zdobytych tytułów finalistów tej olimpiady mają na swoim koncie indeksy na kierunki humanistyczne wielu uczelni wyższych, mimo, że są uczniami klasy drugiej – przyznaje Jadwiga Kosalla, nauczycielka II LO, która przygotowywała młodych ludzi do testów.

Finały odbyły się w Białymstoku.

AL

Foto: Jadwiga Ptaszyńska oraz Sławomir Luber z II LO

foto.jpeg

Foto: Klaudia Koletzko

Klaudia.jpeg

×

Zapisz się do newslettera