Kamera on-line

Będą obchody rocznicy wyzwolenia obozu w Sławięcicach

W tym roku przypada 70. rocznica wyzwolenia filii obozu Auschwitz-Birkenau w Sławięcicach. Powiat wyszedł z inicjatywą organizacji uroczystości upamiętniających to wydarzenie. Na ten temat rozmawiano podczas dzisiejszego (20.02) spotkania z przedstawicielami związków i organizacji kombatanckich z terenu powiatu. W sali obrad obecni byli zarówno przedstawiciele starostwa, jak i urzędu miasta.

- Chcemy wspólnie zorganizować uroczystości na terenie dawnego obozu w Sławięcicach, rozpoczęliśmy już przygotowania do tego wydarzenia – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Uroczystość zaplanowano na 18 kwietnia. W maju natomiast, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowana zostanie rozśpiewana majówka. Przypomnijmy, że poprzednie spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców, a przygotowane śpiewniki patriotyczne rozeszły się błyskawicznie. Rok temu pogoda była wyjątkowa kapryśna, a mimo to do parku Pojednania przybyło bardzo wielu mieszkańców chcących wspólnie pośpiewać. Teraz ma być podobnie.

Chcemy wydrukować śpiewniki patriotyczne i już teraz zastanawiamy się nad wspólną, ciekawą aranżacją majówki – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj.

W pozostałej części corocznego spotkania z przedstawicielami związków kombatanckich omówiono inne rocznicowe wydarzenia, jak obchody wybuchu II wojny światowej czy ataku ZSRR na Polskę. Przypomniano też o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zaplanowano na 1 marca.

AL

Spotkanie z kombatantami1.jpeg

Spotkanie z kombatantami2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera