Kamera on-line

Centrum ma nową pracownię, a firma przyszłych pracowników

Ta współpraca się opłaca

Nowy sprzęt dla prowadzonego przez powiat Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu. To efekt umowy o współpracy, którą zawarto z firmą Galmet. Uczniowie na kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mają od teraz do dyspozycji zestawy solarne, różne rodzaje pomp ciepła oraz system paneli fotowoltaicznych.

Nową pracownię w CKPiU, w której będą uczyli się montażu tych urządzeń, wyposażyła firma Galmet.

- Zestaw solarny składa się z dwóch paneli ze sterownikami oraz oprzyrządowaniem, a nowe pompy ciepła są zaawansowane technologicznie,  typu solanka-woda – tłumaczy Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.    

Do tego dostarczono całą infrastrukturę związaną z nową aparaturą. Dalsza współpraca będzie opierała się na praktykach zawodowych.

Firma Galmet objęła naszą klasę patronatem, a to wiąże się z podniesieniem jakości kształcenia i nowymi możliwościami – zaznacza Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.

Szkoła stawia na energetykę odnawialną. Już teraz w wielu domach montowane są pompy ciepła, ponieważ bardzo wiele gospodarstw szuka oszczędności.

To zawód przyszłości, a fachowcy w tym zakresie będą wciąż poszukiwani – dodaje Maria Staliś.

Wyposażenie pracowni kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych.

AL

Zobacz matariał Radia Park

pompy1.jpeg

pompy2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera