Kamera on-line

Dostają stypendia premiera i zachęcają do nauki – ślubowanie młodych kadetów. FILM

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu złożyli ślubowanie. To tradycyjna uroczystość w placówce, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Dyrekcja szkoły w Sławięcicach jako pierwsza na Opolszczyźnie zdecydowała się na uruchomienie klasy policyjnej. Pierwszoklasiści słowa ślubowania wypowiedzieli w obecności przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców, nauczycieli oraz oczywiście licznie zgromadzonych rodziców.

Dyrektor Adam Kania powiedział dziennikarzom, że ukończenie liceum policyjnego daje wiele możliwości poprowadzenia swojej kariery zawodowej.  

- Dla nas nie jest najważniejsze to, by wszyscy związali swoją przyszłość z mundurem. Chodzi o to, żeby byli świadomi misji tej szkoły i służb mundurowych. Docelowo mają umieć zapobiegać złu i niebezpieczeństwu oraz wiedzieć, jak się zachować. Dla szkoły będzie to duża radość - tłumaczył Kania.

W auli obecni byli też trzecioklasiści. – Polecamy ten kierunek, mimo, że nie było łatwo, ale nie można się poddawać – przekonywali.

- Stopnie służbowe bardzo wpłynęły na moje oceny. Przykładam się do nauki i dzięki temu dostałam stypendium premiera – powiedziała Karolina.

- Awans i belka na moim ramieniu to motywatory do nauki i starań. Mamy duży prestiż, kiedy zdobywamy kolejny poziom w systemie odznaczeń - dodał Przemek.

AL

Zobacz materiał Radia Opole

ślubowanie1.jpeg

ślubowanie2.jpeg

ślubwanie3.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera