Kamera on-line

„Chemiczna Głowa” w Sławięcicach - rozwiązywali testy i poznawali szkołę - film

Po raz czwarty w auli Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się międzyszkolny konkurs „Chemiczna Głowa” dla gimnazjalistów. Spotkanie zaczęło się od wręczenia stypendiów naukowych dla najlepszych techników technologii chemicznej. Sześciu uczennicom zostały one przyznane przez Grupę Azoty ZAK S.A, która patronuje placówce. Uczennice otrzymały je za bardzo wysokie wyniki w nauce. Po tym miłym akcencie rozpoczęły się zmagania konkursowe gimnazjalistów składające się z trzech etapów.

- Pierwszy etap konkurs „Jeden z piętnastu” polegał na tym, aby jak najszybciej udzielić odpowiedzi na pytania związane z chemią – informuje Krystyna Glinka-Lewandowska, nauczycielka z ZS nr 3.

Potem odbył się test podstawowej wiedzy chemicznej. Natomiast etap trzeci składał się z zadań laboratoryjnych. - 11 najlepszych drużyn identyfikowało substancje chemiczne – mówi Glinka-Lewandowska.

Zwyciężyły te drużyny, które w etapie II i III uzyskały największą liczbę punktów:

I miejsce – PG 4 Kędzierzyn-Koźle

II miejsce – PG Pawłowiczki

III miejsce – PG Rudziniec

IV miejsce – PG 1 Kędzierzyn-Koźle

V miejsce – PG 5 Kędzierzyn-Koźle

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez: Grupę Azoty ZAK S.A Kędzierzyn-Koźle, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, ArcelorMittal Poland, Market Kaufland. W zmaganiach wzięło udział 14 szkół gimnazjalnych.

AL

chemiczna1.jpeg

chemiczna2.jpeg

chemiczna3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera