Kamera on-line

Kreatywni w praktyce. Mieli pomysł na urodziny znanego hotelu

Jednym wymogów, które stawiane są kandydatom do pracy jest wymóg bycia kreatywnym i pomysłowym. Bardzo często w ofertach pracy spotykamy sformułowania: „Jesteś pomysłowy i kreatywny? Poszukujesz pracy? Ta oferta jest na pewno dla Ciebie…” Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu mieli okazję wykazać się kreatywnością uczestnicząc w ostatnim już spotkaniu Zespołu DT (design thinking), które odbyło się w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy”.

Szkolny Zespół  DT (Joanna, Justyna, Dawid, Andrzej, Michał i opiekun Irena Kula) współpracował z Hotelem Szara Willa w Opolu. Głównym zadaniem, którym zajęli się młodzi ludzie była  organizacja 8 urodzin obiektu.

Szara Willa to obiekt wielofunkcyjny składający się z hotelu, restauracji, pubu, kompleksy fitlife fitness oraz z najnowocześniejszej kręgielni w Polsce. W realizacji projektu należało uwzględnić więc wszystkie elementy tego miejsca. Młodzież przygotowała wiele ciekawych pomysłów, które przedstawiła w formie interesującej prezentacji, dysponując przy tym stosunkowo niewielkim budżetem.

- Najbardziej spodobał się pomysł wyjścia do klienta na zewnątrz, czyli ustawienie toru bowlingowego w centrum Opola, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy oraz goście. Ten i inne pomysły wzbudziły zainteresowanie i uznanie menedżerów, a także opiekunów projektu – mówi Irena Kula, doradca zawodowy.

Jak zapewniała menedżer Szarej Willi, pomysły te znajdą zastosowanie w planowanej na maj imprezie.

AL

×

Zapisz się do newslettera