Kamera on-line

Szpital urządza nową szkołę rodzenia

W kozielskim szpitalu powstaje nowa szkoła rodzenia. Pomieszczenie będzie przestronniejsze i lepiej przystosowane dla rodziców.

- Zostanie wyposażone w nowy sprzęt, m.in. worki sako, materace, wszystko to, co jest potrzebne, aby przeprowadzić profesjonalne zajęcia – mówi Gabriela Mastalerz, szefowa pielęgniarek na oddziale ginekologiczno-położniczym SP-ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

W nowym pomieszczeniu dużo częściej organizowane będą ćwiczenia dla rodziców, a same zajęcia odbywać się mają dwa razy w miesiącu.  

- Pacjentki, które rodzą po raz pierwszy są świetnie przygotowane do porodu, współpraca podczas akcji porodowej jest później znacznie lepsza, rodząca jest bardziej świadoma tego, co się dzieje – mówi dr Małgorzata Oczoś z oddziału ginekologiczno-położniczego.  

Szkoła rodzenia w kozielskim szpitalu jest również bardzo pozytywnie odbierana przez przyszłych ojców. – Mężczyźni, którzy uczestniczą w zajęciach wiedzą, jak się zachować na porodówce, jak pomóc swojej partnerce, i co robić po porodzie, kiedy mogą pojawić się problemy – dodaje Gabriela Mastalerz.

Nowa szkoła rodzenia znajdować się będzie w dobudowanym skrzydle kozielskiego szpitala. Oprócz prac malarskich, pomieszczenie zyska też nową nawierzchnię podłogową, w sam raz do ćwiczeń z przyszłymi rodzicami. Zajęcia w szkole rodzenia są bezpłatne, szpital zaprasza na nie m.in. specjalistów neonatologów, którzy służą profesjonalną poradą.

AL

Zobacz materiał Radia DOXA

Gabriela Mastalerz.jpeg

×

Zapisz się do newslettera