Kamera on-line

Marek Staszewski na czele menedżerów opieki zdrowotnej

Dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu prezesem Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej. Tak w głosowaniu zdecydowali członkowie tej ogólnopolskiej organizacji. Wiceprezesami oddziału opolskiego stowarzyszenia zostali: Renata Ruman-Dzido, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego oraz Krzysztof Nazimek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego w Opolu.

Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej jest najstarszą w Polsce organizacją, która skupia menedżerów zajmujących się zarządzaniem instytucjami opieki zdrowotnej. Z jej szeregów wywodzi się wielu ministrów, wiceministrów, pracowników urzędów centralnych i samorządowych, którzy odpowiedzialni są za organizację ochrony zdrowia w Polsce.

Historia Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej sięga 1991 roku. W tym samym roku rozwiązano Układ Warszawski, odbyła się pierwsza w historii sesja Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a pod koniec tego roku Polska została oficjalne podłączona do internetu. W tym samym roku Uniwersytet Warszawski opuścili pierwsi absolwenci Podyplomowego Studium Ekonomiki Zdrowia, które  zorganizowała i którym kierowała dr Katarzyna Tymowska. Postanowili oni założyć Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej (STOMOZ).

Współczesny STOMOZ wspiera swoim doświadczeniem i wiedzą decydentów, aktywnie uczestniczy w tworzeniu prawa, w konsultacjach z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Opiniuje akty prawne dotyczące ochrony zdrowia.

- Wspieramy menedżerów w podnoszeniu ich kompetencji zawodowych, uczestniczymy w międzynarodowych projektach edukacyjnych. Staramy się aby stowarzyszenie było organizacją apolityczną, profesjonalną i stojącą na straży zarówno interesów pacjentów, systemu opieki zdrowotnej, jak i menedżerów, którzy w szpitalach, przychodniach i firmach medycznych są odpowiedzialni za wdrażanie rozwiązań ustawowych – podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia.  

Oprac. AL

marek staszewski.jpeg

×

Zapisz się do newslettera