Kamera on-line

Historycy, poloniści i konserwatorzy na jednym parkiecie. 20 turniej oświatowy w Azotach - film

20. Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty odbył się w hali na os. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Otworzyły go starosta Małgorzata Tudaj oraz prezydent Sabina Nowosielska.

Na parkiecie spotkali się zarówno nauczyciele, jak i pracownicy administracji i obsługi oraz ich rodziny.

W tym roku rozszerzyliśmy udział drużyn z zewnątrz, przyjechali do nas reprezentanci Kluczborka, Krapkowic, Głogówka oraz Opola – podkreśla Anna Zielińska, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

W sumie 10 drużyn. Turniej ma swoją bogatą, wieloletnią tradycję.

To rzeczywiście kawał czasu, i co cieszy, nic nie wskazuje na to, abyśmy na tych 20 edycjach mieli zakończyć organizację turnieju – mówi Anna Zielińska, która powiedziała, że związek chce, aby do miasta przyjeżdżali przedstawiciele z innych powiatów naszego województwa. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie wydarzenia do kalendarza imprez sportowych Związku Nauczycielstwa Polskiego, w randze turnieju ogólnopolskiego.

- Grają tu historycy, poloniści czy konserwatorzy, czyli całe spektrum osób związanych ze szkołami – dodaje prezes Zielińska.

Zawody były świetną okazją do sportowej integracji środowisk oświatowych, cieszą się sporą popularnością wśród osób związanych ze szkołami.

AL

 

×

Zapisz się do newslettera