Kamera on-line

Strażacy z Miejsca Odrzańskiego najlepsi w Polsce - Film

Dryżyna wygrała ogólnopolski konkurs „Najlepsi z najlepszych”. Komisja ds. Młodzieży Związku Ochotniczych Straży Pożarnej w Warszawie uznała ekipę za wzorcową.

To nasz ogromny sukces, ponieważ jeszcze nigdy żadna młodzieżowa drużyna pożarnicza w naszym województwie nie zdobyła takiego wyróżnienia – przyznaje jej opiekun Tomasz Golasz.

- Oceniano tak naprawdę naszą działalność w 2014 roku. Pod uwagę brano całą masę różnych zagadnień, od szkoleń organizowanych dla mieszkańców, po obozy i zawody wojewódzkie, a nawet krajowe – dodaje Tomasz Golasz.

Członkowie komisji stwierdzili, że ochotnicy z Miejsca Odrzańskiego nie tylko na tym polu najbardziej wyróżniają się w kraju. Kapituła przyznała także, że drużyna z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego najlepiej prowadzi dokumentację i angażuje się społecznie.

Nasi strażacy nagrodę odbiorą w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od wielu lat ochotników z Miejsca Odrzańskiego wspiera finansowo kędzierzyńskie starostwo powiatowe, które współorganizuje ze strażakami różnego rodzaju zawody sportowe. Powiat sfinansował też wyjazd ekipy na zeszłoroczny turniej ogólnopolski, który odbył się w Olsztynie.

AL

Zobacz materiał portalu 24Opole.pl

Materiał Radia Opole

Film:

ochotnicy.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera