Kamera on-line

Jak rodzić, to w Koźlu. Oddział przygotował kompleksową ofertę dla pań

Od Beethovena po Rolling Stonesów

Lekarze oraz pielęgniarki i położne z oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przygotowali kompleksową ofertę dla przyszłych mam. Doświadczony personel i najnowsze standardy postępowania oraz procedury medyczne powodują, że mieszkanki coraz chętniej wybierają tę placówkę, zwłaszcza, że w ostatnim czasie zakupiono nowy sprzęt.  

- Dysponujemy odpowiednio przygotowanymi pojedynczymi salami porodowymi, które wyposażone są w różnego rodzaju udogodnienia ułatwiające poród aktywny, także dla tatusiów, którzy zdecydowali się na udział w tej ważnej życiowej chwili – mówią pielęgniarki i położne z kozielskiej porodówki.

Same pacjentki chwalą oddział. – Jestem bardzo zadowolona, panie są niesamowicie przygotowane, cierpliwe, troskliwie opiekowały się moją córeczką – powiedziała Marta Skoczek z Kędzierzyna-Koźla, która poleca innym rodzącym ten właśnie oddział.

- Od pewnego czasu szpital stosuje różne formy łagodzenia bólu porodowego. Jednym z nich jest przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, która zwiększa uwalnianie endorfin – zaznacza dr Małgorzata Oczoś.

To hormony szczęścia, które działają jak naturalny środek przeciwbólowy. Możemy także zanurzyć się w wannie z hydromasażem, co działa rozluźniająco oraz zmniejsza odczuwanie bólu. Stosowana jest także aromaterapia, która podnosi nastrój, działa kojąco i uspokajająco. Pacjentki masowane są olejkami eterycznymi, a kiedy zbliża się poród, włączana jest muzyka.

- Oczywiście wszystkie usługi najpierw omawiamy z pacjentkami, które ostatecznie podejmują decyzję, w jakich warunkach będą rodzić – informuje Gabriela Mastalerz, szefowa pielęgniarek na oddziale.

Co do muzykoterapii, serwowana jest cała gama różnych gatunków muzyki. – Od utworów klasycznych po szybkie rockowe kawałki, zwłaszcza wtedy, kiedy czas brać się za rodzenie – śmieje się jedna z pielęgniarek.

Muzykoterapia łagodzi stres i dobrze wpływa na stan płodu. Do dyspozycji są też inne udogodnienia, jak ułatwiające poród aktywny worki sako, drabinki, piłki położnicze, materace, czy nowoczesne łóżka porodowe. A wkrótce otwarta zostanie zupełnie nowa, profesjonalna szkoła rodzenia.

AL

Materiał Radia Vanessa

O temacie TVP Opole

oddział położniczy1.jpeg

oddział położniczy2.jpeg

oddział położniczy3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera