Kamera on-line

Mistrzowie świata pokazali swój puchar

Paweł Zagumny i Paweł Zatorski byli gośćmi specjalnymi oficjalnej prezentacji pucharu mistrzów świata w siatkówce z 2014 roku. Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odpowiadali na pytania uczniów szkół i cierpliwie pozowali do zdjęć.

Z okazji finału Pucharu Polski kobiet w siatkówce puchar mistrzów świata z 2014 roku przyjechał do Kędzierzyna-Koźla na cztery dni. Przez dwa dni, 12 i 13 marca trofeum było dostępne dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic w budynku urzędu miasta. Było to możliwe dzięki współpracy Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, siatkarskiego klubu Zaksa i miasta Kędzierzyn-Koźle. Reprezentowali te podmioty Jacek Kasprzyk, prezes PLPS, Mirosław Ptasiński, prezes Zaksy i Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Symbolikę mistrzowskiego trofeum tłumaczył zebranym prezes Kasprzyk. - Ma 43 centymetry wysokości, waży 9 kilogramów, składa się z 12 części, czyli tylu, ilu jest zawodników w drużynie.

- Chcę pokazać, że potrafimy robić duże wydarzenia – wyjaśniała ściągnięcie jednej z najważniejszych imprez siatkarskich w Polsce do Kędzierzyna-Koźla prezydent Sabina Nowosielska.

Przez dwa dni była okazja, by zobaczyć puchar z bliska czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Trofeum odwiedzili uczniowie i nauczyciele z większości miejskich szkół. Pamiątkowej fotki z pucharem nie odmawiali sobie też petenci urzędu miasta. Szacunkowo przez dwa dni przez salę obrad, gdzie był udostępniony puchar, przewinęło się około półtora tysiąca osób.

Kolejne dwa dni puchar mistrzów świata spędzi w hali „Azoty”, gdzie będzie towarzyszył zmaganiom najlepszych w kraju siatkarek. W dniach 14-15 marca w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wyłoniony zwycięzca tegorocznego Pucharu Polski. Trofeum zdobędzie jedna z czterech drużyn: Chemik Police, Impel Wrocław, PGE Atom Trefl Sopot lub Budowlani Łódź. Pucharu broni Chemik Police.

Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz relację Radia Park

puchar1.jpeg

puchar4.jpeg

puchar2.jpeg

puchar3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera