Kamera on-line

Promowali bezpieczeństwo

"Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od ciebie każdy wymaga"

Za nami etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest Komenda Główna Straży Pożarnej. Jego celem jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa.

Właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie – podkreślają organizatorzy.

Szkoły przesłały do starostwa kilkaset prac. Najlepsze znajdą się w finale etapu wojewódzkiego, a potem krajowego.

Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania – zaznaczył Leszek Morkis z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, jednocześnie członek konkursowego jury.  

W gronie oceniających znaleźli się m.in. przedstawiciele Powiatowego Zespołu Oświaty oraz Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Zdrowia.

Technika prac okazała się bardzo różna. Od tradycyjnego rysunku poprzez malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie czy komiks. Lista laureatów ukaże się w czerwcu na stronie www.straz.gov.pl oraz na łamach „Przeglądu Pożarniczego”. Wybrane prace będą eksponowane w budynkach Komendy Głównej PSP. Będą również służyły, jako element promocyjny w kampaniach przygotowywanych przez strażaków.

AL

plakaty1.jpeg

plakaty2.jpeg

plakaty4.jpeg

plakaty5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera