Kamera on-line

„Szkwał” rusza na nowo. Z hotelikiem i kajakami

Rusza baza noclegowa oraz przystań kajakowa na kozielskim „Szkwale”. Zarząd Powiatu przyjął nową organizację pracy przystani. Od maja do dyspozycji gości będą miejsca noclegowe. Tak naprawdę plan organizacyjnego zmodernizowania przystani funkcjonuje od dobrych kilkunastu miesięcy, lecz ze względu na przeciągający się remont śluzy, nie był możliwy do przeprowadzenia.

Wypożyczalnia kajaków to gestia zewnętrznej firmy. – Będą one dowożone do klienta we wskazane miejsce, jeśli ktoś będzie chciał przepłynąć ze Sławięcic, to nie ma problemu, łodzie zostaną mu dostarczone – podkreśla Krzysztof Chałat, przedsiębiorca, który zajmie się organizacją bazy kajakowej.

Rekreacyjnie każdy będzie mógł z nich korzystać np. szlifując umiejętności w pobliżu nabrzeża. Ale organizatorzy szykują też atrakcje dla wprawionych wodniaków.

Chcę organizować profesjonalne spływy oraz zawody na Odrze, pod opieką ratowników i instruktorów – tłumaczy Krzysztof Chałat, który dodaje, że wszystkiego będzie można dowiedzieć się ze strony internetowej wypożyczalni oraz portalu społecznościowego.

Przystań czynna będzie w godzinach od 10.00 do 20.00. Ale tak naprawdę, w przypadku sprzyjającej aury, zdecyduje ostatni klient. Powiat dodatkowo uruchamia tam bazę noclegową.

Przygotowane pomieszczenia są jedno, dwu, trzy, a nawet sześcioosobowe – zaznacza Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, do którego należy teren przystani.

Opracowano też nowy cennik. Obejmuje m.in. cumowanie łodzi, skuterów czy zimowe przechowanie łódek w hangarze. Dodatkowo prowadzone są rozmowy, by udostępnić nabrzeże dla łodzi wędkarskich. Nie jest wykluczone, że do lata powstanie tam mała gastronomia. - Czekamy na zainteresowanych przedsiębiorców, którzy chcieliby otworzyć u nas coś podobnego – dodaje Wiśniewski.

AL

Szkwał.jpeg

×

Zapisz się do newslettera