Kamera on-line

10 mln na drogi do mostu. Starostwo finalizuje duże inwestycje

Do końca kwietnia kędzierzyńskie starostwo zakończy jedną z najważniejszych inwestycji drogowych w powiecie. Za niespełna 6 mln zł modernizowana jest nawierzchnia od miejscowości Cisek przez Roszowicki Las do samych Roszowic. Prace odbywają się na odcinku 4 km, a obecnie przebudowywane są wjazdy. Chodzi o dojazd do nowego mostu na Odrze.

Firmie pozostaje jeszcze położenie ostatniej warstwy asfaltu – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Ma to nastąpić w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. - Do tego potrzeba dodatniej temperatury, ale prognozy są optymistyczne, dlatego za moment będziemy finalizować remont – dodaje Kryś.

Firma, która wygrała przetarg zajęła się m.in. poszerzeniem jezdni do 6 metrów. Droga została też solidnie wzmocniona, a jej pobocza przebudowane.

Wcześniej powiat zakończył remont drogi Cisek-Biadaczów, innego szlaku dojazdowego do nowej przeprawy. Wówczas wyremontowany został 3,5-kilometrowy fragment nawierzchni, która zyskała nowe pobocza i warstwę asfaltową. Drogę poszerzono do 6 metrów, co ułatwiło poruszanie się w tym rejonie. Projekt przewidywał m.in. ustawienie oporników betonowych ograniczających jezdnię i zabezpieczających krawędzie przed wykruszaniem i obłamywaniem oraz wzmocnienie istniejącej konstrukcji poprzez zainstalowanie siatki stalowej przeznaczonej do zbrojenia dróg. Wykonawca zajął się również korektą geometrii jezdni. Inwestycja kosztowała 4 mln zł.

W sumie modernizacja dróg dojazdowych do nowego mostu w Cisku pochłonie prawie 10 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzka Opolskiego.

AL

 

 

×

Zapisz się do newslettera