Kamera on-line

Szpital kupuje nowy sprzęt i montuje platformę

Inwestycje w SP-ZOZ

Platforma dla niepełnosprawnych powstanie w przychodni przy ul. 24 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu. Mieści się tam wiele specjalistycznych gabinetów lekarskich, a dotąd wjazd na pierwsze piętro dla osób na wózkach był znacznie utrudniony. Wkrótce to się zmieni.

- Montaż urządzenia ma się zakończyć jeszcze w maju – informuje Marek Staszewski, dyrektor SP-ZOZ. Całość opiewa na 81 tys. zł.

To nie jedyne inwestycje w powiatowym szpitalu. Lecznica wzbogaci się także o wysokospecjalistyczny sprzęt do rehabilitacji. Ten potrzebny jest na neurologii. Kosztować będzie ponad 54 tys. zł. To ponad 20 różnych urządzeń, w tym m.in. poręcze do nauki chodzenia, rotory ręczne montowane przy łóżkach, materace do ćwiczeń, piłki, atlasy, orbitki.  

Otwarty w poprzednim roku oddział leczy m.in. pacjentów po udarach. Jego uruchomienie znacząco podniosło bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Dotąd leczenie odbywało się właściwie tylko w Opolu. Neurologia mieści się w nowym skrzydle kozielskiego szpitala. Znajduje się tam specjalna sala do ćwiczeń dla pacjentów po przebytych schorzeniach.

AL

Materiał Radia Vanessa

sprzęt3.jpeg

sprzęt2.jpeg

sprzęt1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera