Kamera on-line

Co po gimnazjum? Zawód, który da pracę

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu szykuje się do naboru w szkołach ponadgimnazjalnych. Uczniowie zaczynają wybierać między ofertami. Lokalne placówki kształcą tak, aby absolwent znalazł pracę.
 
Na antenie Radia Park przez cały tydzień (od 13.04) specjalne serwisy dla gimnazjalistów i ich rodziców. Słuchajcie radia i zerknijcie tu: serwis specjalny.

Liceum, technikum, a może szkoła zawodowa? Gimnazjaliści i ich rodzice stoją przed decyzją, w jakiej szkole kontynuować naukę. Powiat kędzierzyńsko-kozielski po raz kolejny opracował przydatny poradnik, a w nim najnowszą ofertę kształcenia na rok szkolny 2015/2016. Nowe wymagania rynku pracy niosą za sobą potrzebę większej niż dotychczas elastyczności młodych ludzi. Placówki wciąż dopasowują się do nowych realiów, oferując ciekawe kierunku kształcenia, wiele dodatkowych zajęć i możliwość nauki w nowoczesnych pracowniach. Do tego wszystkie współpracują z przedsiębiorcami i stale podnoszą jakość nauczania. 

Podjęcie kształcenia w liceum ogólnokształcącym powinno być powiązane z posiadaniem aspiracji dalszego kształcenia. Jest to typ szkoły dla osób, które wybierają zawód dostępny dopiero na studiach wyższych. W zasadniczej szkole zawodowej nacisk położono na kształcenie praktyczne - obejmuje ono ponad 60% całego czasu przeznaczonego na kształcenie. W technikach natomiast liczba godzin przeznaczona na kształcenie zawodowe teoretyczne jest taka sama jak na kształcenie zawodowe praktyczne. 
 
Oprac. AL
×

Zapisz się do newslettera